10 důvodů proč investovat do nákupu zlata a stříbra dle světoznámého amerického investora Mikea Maloneyho
03. 02. 2022

10 důvodů proč investovat do nákupu zlata a stříbra dle světoznámého amerického investora Mikea Maloneyho

Jak jste si mnozí všimli, tak celosvětový trh je velmi turbulentní. Nejvíce je to vidět v posledních letech, kdy světové ekonomiky kolísají od deflace k inflaci a hyperinflaci.

Do budoucna se určitě nevyhneme velké hospodářské krizi, která byla po krachu americké burzy v roce 1929 a postihla celý svět.

Bohužel nyní je svět více a více ekonomicky provázaný, a očekává se krize s několikanásobně větším dopadem na celosvětovou ekonomiku. Menší ekonomickou krizi jsme zažili v roce 2008, ale ta, která přijde, bude mnohem větší. 

 

Zde je 10 důvodů pro investice do zlata a stříbra.

Začneme od čísla 10 do čísla 1.

 

  1. Všechny světové měny jsou fiat měny a časem vždy zkrachují.

 

Věděli jste, že všechny světové národní banky v minulosti bohužel opustily od krytí svým měn zlatem?

Bohužel je to tak. Nyní již měny nejsou kryté zlatem a jsou tak zranitelnější. Takto nekrytá měna se nazývá fiat měnou. Je to měna založená na víře, kterou nám deklaruje vláda. Dokud lidé a investoři měně věří, tak hodnotu má. Jakmile ztratí víru, ztratí rychle hodnotu.

Bohužel, jak minulost ukázala, tak takové fiat měny dříve nebo později všechny zkrachovaly.

 

  1. Současný stav světové ekonomiky

Krytí měn zlatem v minulosti dokázalo udržovat ekonomiku v rovnováze. Zlato drželo na uzdě výdaje vlád. Čím více si vláda v případě deficitního financování půjčila ze soukromého sektoru, tím více se zvyšovaly úroky a zpomalovala se ekonomika státu. Nyní díky fiat měně tomu tak není.

 

  1. Nový světový monetární systém

Každých 30-40 let vznikne nový světový monetární systém.

Za posledních 100 let byly 4 monetární měnové systémy. V současnosti je systém založen na americkém dolaru. Systém US dolaru je zastaralý, má trhliny a dříve nebo později se zhroutí a nahradí jej nový systém jako tomu bylo v letech 1922, 1944 a 1971. Každý ze systému obsahoval krytí zlatem v určité úrovni. Systém amerického dolaru již krytý není. Americký dolar ale představuje polovinu hodnoty veškerých světových měn. Jeho krize se promítne na všech světových měnách a bude to mít dominový efekt.

Vítězi budou měny, které budou kryté zlatem nebo stříbrem.

 

  1. Zlato a stříbro mají garanci světových centrálních bank

Větším tiskem měn vlády upravují deflaci. Bohužel monetárními transakcemi může nastat opačný efekt inflace. Jako se to v roce 2008 stalo. Nafukují se poté bubliny na realitním a akciovém trhu, které časem prasknou. Větším tiskem měn ztrácí měna hodnotu a důvěru lidí. Cena zlata a stříbra, ale letí v takových dobách prudce nahoru.

 

6.Všechny ostatní investice jsou riskantní

Bubliny na trhu akcií, dluhopisů, realit se zvětšují a jsou největší v historii.

Jedná se o mnohem větší bublinu, než byla před pádem burz v roce 1929.

Při prasknutí těchto bublin ztratí všechnu hodnotu. Takové investice jsou velmi rizikové.

 

  1. Psychologie trhu

Trh se odvíjí od nálad mezi lidmi. Ovlivňuje ho strach nebo chamtivost investorů. Bohužel strach je mnohem silnější a investoři mohou zamávat trhem z hodiny na hodiny. Bubliny vznikající roky mohou splasknout během pár dní a týdnů.

V těchto chvílích se lidé začínají upínat k zaručené investici do zlata a stříbra a jeho cena roste.

 

  1. Tentokrát je skutečně vše jinak

Rozdíl mezi 70.léty a současností je obrovský. V 70.létech byly jen 2 burzy – londýnská a newyorská. Na zlaté horečce se podílelo jen 10% západní populace. Nyní se bude podílet celý svět i díky rostoucímu počtu miliardářů po celém světě včetně zemí jako Rusko a Čína. Cena zlata a stříbra v případě krizí na trzích velmi rychle znásobí.

 

  1. Za zlato a stříbro si koupíte mnohem více

Dříve bylo těžké vyrobit výrobky, které již běžně používáme. Jejich cena díky tomu byla vysoká. Modernizací výroby se výrobky zlevňují. Po letech srovnání růstu ceny zlata a ostatních komodit zjistíte, že si za zlato nakoupíte mnohem více výrobků, než tomu bylo před léty.

Je tak vhodným uložením financí.

 

  1. Všechno se to děje najednou. Tentokrát v globálním měřítku

V současné době je 200x více majetku uloženo ostatních investicích než ve zlatě.

Pokud by se přesunulo pouhých 10% z tohoto bohatství, cena zlata by se zvýšila 20x

V případné krizi by to bylo mnohem více.

Svět je v těžké turbulentní době plné bublin na trhu realit, akcií a dluhopisů, které můžou smést celou ekonomiku. Zlato a stříbro je a bude nejjistější investicí.

 

  1. Mít lepší spánek

Ať se stane do budoucna cokoliv a trhy se zhroutí, tak je člověk velmi přizpůsobivý a tuto dobu přečká. Zhroucení systému ale může přinést i efektivnější monetární systém, který zvýší každého životní úroveň, prosperitu.

Jak už i mnohokrát historie ukázala, tak zlato, a i velmi tržně zatím podhodnocené stříbro chrání naše investice než cokoliv jiného. V největší finanční krizi, kterou určitě zažijeme, se tyto drahé kovy stanou největším aktivem mezi ostatními.

Máme před sebou jedinečnou příležitost k nákupu, než se jejich ceny začnou zvyšovat.

 

Více podrobnějších informací naleznete ve videu od Mikea Maloneyho.

 

Chcete se toho o zlatě a stříbře dozvědět více? Chcete vědět jak jej nakoupit již za pár stovek měsíčně? Zavolejte mi a ráda Vám vše vysvětlím.

 

 

Eva Slabejová
Autor: Eva Slabejová

Jmenuji se Eva Slabejová a od 2/2018 pracuji jako realitní makléřka. Mým hlavním cílem je být profesionálkou s lidským přístupem, tak abych při prodeji či koupi nemovitosti dokázala pomoci každému z Vás. Na prvním místě je spokojenost mého klienta. 

Moc dobře si uvědomuji, že při prodeji se nejedná pouze o nemovitost číslo XY, ale že se bavíme o domě, který možná ještě stále je Vašim domovem, o domě či bytě, kde jste strávili dětství nebo o chatě, kam jste jezdili za babičkou na prázdniny, na které jistě vzpomínáte do dnes.

A proto jsem tady pro Vás. Provedu Vás celým obchodem profesionálně a lidsky.

Abych pro Vás mohla zajistit to nejlepší, spolupracuji s experty v oborech nezbytných k mé práci, jako jsou advokáti, finanční poradci, fotografové, kameramani a mnoho dalších lidí.

Říkáte si, že předáním to všechno končí?

Jedna etapa jistě ano, no musím říct, že s mnoha klienty jsem v kontaktu i po skončení obchodu, a to je pro mě asi to nejvíc

A protože je pro mě vzdělávání a také sledování současné ekonomické situace velmi důležité, navázala jsem v 07/2021 spolupráci s českou společností, která se zabývá prodejem a spořením do drahých kovů.

Osobně si totiž myslím, že nemovitosti a drahé kovy spolu velmi úzce souvisí.

Pokud byste potřebovali s čímkoli poradit, klidně volejte, pište. Velmi ráda Vám poradím.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení