Směřujeme k měnové reformě?
19. 04. 2022

Směřujeme k měnové reformě?

Směřujeme k měnové reformě?

 

Takovou otázku si musí položit každý z nás. Nechceme šířit poplašnou zprávu, ale již před několika lety se začala roztáčet inflační spirála.

Pomohla tomu přesycenost trhu, dluhy státu a veřejných institucí, a to nejen evropských, ale i některých amerických, které jsou v takové míře, že je již nereálné je splatit běžnou cestou.

Vše se velmi zrychlilo i kvůli covidovým 2 rokům a teď válce na Ukrajině a restrikcím uvaleným EU na Rusko.

Aktuální meziroční inflace v České republice je k únoru 2022 11,1% a odhaduje se, že může činit až 14%.

Vysoká inflace velmi škodí ekonomice. Peníze ztrácí na hodnotě. Inflace znehodnocuje úspory a ve společnosti vytváří nejistotu, která snižuje motivaci pro zahajování dlouhodobých projektů. To již můžeme pozorovat nyní. Zboží, pohonné hmoty a další suroviny zdražují. Lidé méně nakupují věci, které nejsou nezbytně nutné, odkládají větší nákupy, rekonstrukce, stavby, protože se obávají toho, co bude v následujících dnech, týdnech, měsících a letech.

 

Historie se opakuje

V Evropě je průměrně každých 100 let válka a každých 50 let měnová reforma. Bohužel historie má opakující se cykly.

Státy se měnovou reformou snaží odepsat dluhy států a veřejných pokladen.

Investor Vladimír Brůna popisuje koloběh tří generací. První generace byla chudá a peníze tvrdě vydělávala. Svým dětem dala vzdělání a pracovní návyky.

Druhá generace díky tomu majetek rozmnožovala a bohužel třetí generace často majetky prohýřila. Stejně se bohužel chovají státy a žijí na dluh.

 

Hypotéka, která pomůže překonat inflaci.

Pokud máte hypotéku nastavenou tak, že se nedostáváte do problémů se splácením díky Vaším příjmům, tak můžete být spokojeni. Inflace z reálné hodnoty Vám dluh ve většině případů umaže. I když by byla úroková sazba 8 % a inflace 10, 15, 25 a více procent, tak na hypotéce vyděláváte.

Mezi roky 1937 a 1945 byla inflace 1145 % a prababičce investora pana Brůny pomohla splatit vysoký úvěr na dvougenerační dům.

Pak přišla 50.léta a babička pana Brůny měla našetřeno na garsonku. Díky měnové reformě prezidenta Zápotockého, který lid předtím uklidňoval, že je měna pevná, si babička místo garsonky mohla za našetřené peníze pořídit jen nábytek. Na více jí nezbylo.

 

Jak poznat příchod blížící se měnové reformy?

- Měnové reformy se připravují velmi utajeně, aby lidé nepřeměňovali peníze na zboží

- Vymknutí kontrole veřejných financí a neúměrné zadlužování státu

- Vysoká inflace

- Ztráta samostatnosti centrálních bank

- Ekonomika má před provedením měnové reformy problémy se zásobováním

- Nárůst peněz na účtech občanů, neochota utrácet

- Vznik černého trhu

- Neúměrné regulování ekonomiky a cen, přídělové systémy

 

Měnové reformy u nás proběhly v létech 1919, 1.listopadu 1945, zápotockého měnová reforma v roce 1953 a v roce 1989, kdy se jí tak neříkalo.

 

Začíná jít do tuhého. Guvernér ČNB Jiří Rusnok očekává stagnaci české ekonomiky a propad reálných mezd až o 8 %, což bude největší šok, který česká ekonomika nezažila 30 let. To může způsobit problémy se schodkem státního rozpočtu, protože se budou zvyšovat úroky. Schodky jsou financovány z protiinflačních dluhopisů, které jsou úročeny % inflace. I z toho důvodu v letošním roce Protiinflační dluhopisy Republiky nebudou prodávány.

 

Jak se bránit měnové reformě?

 

V této situaci investor Vladimír Brůna radí rozhodně nesázet na dluhopisy, na peníze uložené na účtech, které ztratí hodnotu, ale spíše majetek rozprostřít do hmotných věcí, které neztratí inflací na hodnotě. Nemovitosti, pozemky, zlato a stříbro si rozhodně udrží svojí reálnou hodnotu.

Chcete se toho o zlatě a stříbře dozvědět více? Chcete vědět jak jej nakoupit již za pár stovek měsíčně? Zavolejte mi a ráda Vám vše vysvětlím.

 

Eva Slabejová
Autor: Eva Slabejová

Jmenuji se Eva Slabejová a od 2/2018 pracuji jako realitní makléřka. Mým hlavním cílem je být profesionálkou s lidským přístupem, tak abych při prodeji či koupi nemovitosti dokázala pomoci každému z Vás. Na prvním místě je spokojenost mého klienta. 

Moc dobře si uvědomuji, že při prodeji se nejedná pouze o nemovitost číslo XY, ale že se bavíme o domě, který možná ještě stále je Vašim domovem, o domě či bytě, kde jste strávili dětství nebo o chatě, kam jste jezdili za babičkou na prázdniny, na které jistě vzpomínáte do dnes.

A proto jsem tady pro Vás. Provedu Vás celým obchodem profesionálně a lidsky.

Abych pro Vás mohla zajistit to nejlepší, spolupracuji s experty v oborech nezbytných k mé práci, jako jsou advokáti, finanční poradci, fotografové, kameramani a mnoho dalších lidí.

Říkáte si, že předáním to všechno končí?

Jedna etapa jistě ano, no musím říct, že s mnoha klienty jsem v kontaktu i po skončení obchodu, a to je pro mě asi to nejvíc

A protože je pro mě vzdělávání a také sledování současné ekonomické situace velmi důležité, navázala jsem v 07/2021 spolupráci s českou společností, která se zabývá prodejem a spořením do drahých kovů.

Osobně si totiž myslím, že nemovitosti a drahé kovy spolu velmi úzce souvisí.

Pokud byste potřebovali s čímkoli poradit, klidně volejte, pište. Velmi ráda Vám poradím.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení